ŞEKİLLENDİRİLEBİLİR ALTYAPI VE SYNERGY

Hızla değişen dijital dönüşümlere cevap verebilmek adına HPE 2015 yılı sonlarında “Composable Infrastructure” adını verdiği; “Şekillendirilebilir altyapı” ile müşterilerimizin değişken ihtiyaçlarına göre dinamik cevap verdiği çözümünü anons etmişti. Makalemde, bu değişebilir altyapı çözümünün ürün ismi olan Synergy ve bileşenlerini aktarmaya çalışacağım.

Şekillendirilebilir altyapıda, ihtiyaca göre tek satır kod ile altyapının değişebileceği, bu değişikliği donanımdan anlamayan bir developer’ın kendi dilinde talep edebileceği bir ortam sunuluyor.

New-HPOVProfile -name myESXhost -template ESX8 host

3 kısma ayırdım

1-Synergy Nedir?

2-Synergy bileşenleri yazılımsal uyumluluk

3-Synergy bileşenleri yazılım güncelleme.

Synergy Nedir?

HPE Synergy; Compute, veri depolama ve ağ kaynaklarını tek noktada barındıran ve bu bileşenleri ihtiyaca göre anlık değiştirebilen, otomasyon ve orkestrasyona hazır yazılım tabanlı veri merkezi çözümüdür.

Synergy bileşenleri

  • Frame

Blade Form-Factor kullanıcıları bu fiziksel bileşene şasi diyebiliyor. Biz HPE olarak Composable Frame ya da ürün ismi olarak SY12000 & HPE Synergy 12000 Frame diyoruz.

Eski ya da klasik blade mimarilerinin aksine Synergy, birden fazla frame ile tek bir frame varmış gibi altyapı sunabiliyor. Dolayısı ile sadece compute node bakış açısı ile tek frame üzerinde 60 adet Sunucu olabiliyor. Yine bu eski mimarilerde her şasi arkasına en az 2 adet network module takılmasına bu mimaride gerek kalmıyor ve tek frame üzerindeki çözüm neyse bu 5 frame’in oluşturduğu çözümde 2 network modülü yeterli olabiliyor.

Her Frame arkasında yer alan power supply, fan gibi bileşen detaylarına aşağıdaki linkten görebiliriz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.