SMART START KULLANARAK WINDOWS SERVER 2003 KURULUMU

SMART START KULLANARAK WINDOWS SERVER 2003 KURULUMU

 

Bundan önceki iki makalemde kurulum için önce chipsetlerimizin, aygıtlarımızın firmware updatelerimizi yaptık, ORCA yı kullanarak RAID konfigurasyonumuzu yaptık. Bundan sonraki adım kurulum olacaktır. Bu makalede Smart Start CD si kullanarak Proliant DL360 G2 sunucumuzu sıfırdan nasıl kurabileceğimizi göreceksiniz.

 

Sunucumuza kurulumu 3 şekilde gerçekleştirebiliriz.

 • Smart Start CD si ile;
 • RDP (Rapid Deployment Pack) dediğimiz uzaktan kurulum;
 • OS cd si ile manual kurulum(pek önermiyorum)

   

  Kuruluma başlamak için Smart Start CD sini takıp makinamızı boot edelim. Açılan pencerede dil ve klavye seçeneklerini belirleyelim

   


  Resim -1

   

      Lisans analaşmasını kabul etmemiz gereken pencere.


  Resim -2

   

   

      SmartStart HomePage ilw yapabilecellerimiz görülebiliyor. Array yapılandırmak, sistem konfigurasyonunu silmek ya da yeniden yapılandırmak için Maintain Server butonunu, kurulum yapmak için Deploy Server butonunu kullanabiliriz.

   


  Resim -3

   

   

      Hardware Configuration bölümünde mevcut hardware ayarları ile Continue diyerek devam edebiliriz. İlgili linklerden Smart Start yardımızyla RBSU veya ORCA ya geçiş yapılabilir ya da ACU çalıştırılabilir. Önceki makalelerimde RBSU ve ORCA yapılandırıldığı için Continue diyerek devam ediyoruz

   


  Resim -4

   

  Server Deployment bölümünde bölümünde kurmak istediğimiz OS seçilir.


  Resim -5

   

      Server Deployment bölümünde kullanmak istedğimiz dosya sistemini, boot partition içim minumum boyutunu belirliyoruz.

   


  Resim -6

   

      Kullanıcı adı ilgili işletim sistemi product key ve lisan tipi bilgisini yazdığımız bölmeyi görebilirsiniz.

   


  Resim -7

   

   

      Eğer networkünüzde HP SIM kuruluysa ki önceki Insight Control Management kurulumu makalemde SIM kurulmuştu, IP adresini ve varsayılan string değerlerini yazıyoruz. Public ve private herkes tarafından bilinen değerdir değiştirilmesi önerilir. Varsayılan Public ve Private değerlerini yazdım. SIM adresini şimdilik yazmadan devam ediyoruz.


  Resim -8

   

   

      Kuruluma yaklaştık. Uyarıyı kabul eder ve Continue dersek İlgili partition yaratılacak ya da içinde veri varsa silinecek driver lar ve Proliant Support Pack bilgileri kopyalanacak.

   


  Resim -9

   

      Gelen uyarı işletim sistemi cd/dvd sini takmamızı istiyor. Takıp Continue diyoruz. Smart Start işletim sistemini kurabilmek için gerekli dosyaları kendine kopyalayacak ve kopyalama bitince cd/dvd yi çıkaracak ve makinamız restart edecek


  Resim -10

   

   

      Ve tanıdık bir ekran/ekranlar J

   


  Resim -11

   

   


  Resim -12

   

   


  Resim -13

   

   


  Resim -14

   

      Bildiğimiz windows kurulumu bittikten ve logon olduktan sonra Proliant Support Pack kurulumu ve yapılandırması başlayacak. Bu yapılandırma sırasında işletim sistemi cd sini birkaç defa isteyebilir. Cd içerisindeki i386 klasörünü hdd içindeki c:\ dizinine kopyalarsak daha kolay olabilir. Yapılandırma bitince sunucumuz restart edecek.

   

   


  Resim -15

   

   

      İlk iki makalemde ön hazırlıkları yapmıştık ve 3. Makalede işletim sistemi ve support pack kurulumunu gerçekleştirdik ve diğer uygulamalarımız için hazır durumda.

   

  İyi çalışmalar

   

  Türker ATA

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.