RDP İLE HAZIR ALINMIŞ İMAJI SUNUCUYA DEPLOY ETMEK -5

RDP İLE HAZIR ALINMIŞ İMAJI SUNUCUYA DEPLOY ETMEK -5

 

Bundan önceki makalemde sunucumuzun array konfigurasyonu dahil komple imajını almıştık. Bu makale de ise alınan bu imajı başka bi sunucuya yüklemeye çalışalım.

Deployment Server Konsolunda bu işi yapmak için scriptler ve işler uygulamaya geçmek üzere hazır. Server Replication altındaki hazır işler copy-paste yöntemiyle çoğaltılabilir ve onlar üzerinden editlenebilir. Yeni iş tanımımızı da bu şekilde yapabiliriz. Write Proliant ML/DL/BL System and Array Configuration and Windows Image üzerinden devam edelim.

 


Resim -1

 

 

    Run Script – Deploy System Configuration görevini editleyelim.


Resim -2

    

Scrpit ekranında inputfile konfigurasyonunu kendi imajımız doğrultusunda capw2k3.xml olarak değiştirelim. Next -> Finish


Resim -3

 

    Run Script – Deploy Array Configuration görevini editleyelim.


Resim -4

 

    Görüldüğü gibi bu ekranda da inputfile konfigurasyonunu imajımız doğrultusunda capw2k3.ini olarak değiştirelim. Next -> Finish

 


Resim -5

 

 

    Son olarak Distrube Disk Image görevini editleyelim


Resim -6

    Imajı aldığımız yerdeki *.img dosyasını bulalım. Next -> Finish


Resim -7

 


Resim -8

 

    Sunucumuz daha önceden yapılandırılmışsa Array konfigurasyonu silmeliyiz. Bu opsiyonel bir aşamadır. İlgili işi üzerine bırakmak yeterli olacaktır. Görevi hemen yapmasını sağlamalıyız. Bu görevi atlayıp diğerine geçebiliriz.


Resim -9

 

    Ve hazıladağımız imaj şimdi bu makinamıza deploy edelim. Editlenen Write Proliant ML/DL/BL System and Array Configuration and Windows Image görevini sürükle bırak ile makinamıza bırakalım.


Resim -10

 

 


Resim -11

 

    Yapılan işlerin durumunu özetleyen tablo konsolda görülebilir.


Resim -12

 

    Ve sistemimiz hazır


Resim -13

    Bu makalemle beraber plandığım seriyi tamamlamış oldum. Bu seride RDP için hazırlık, kurulum, integration, deployment, imaj alıp imaj atma gibi temel görevlerin hepsini göstermiş olduk. RDP bunların dışında havuzundaki makinalara remote kontrol gibi işler de yapabiliyor.

 

İyi çalışmalar

 

Türker

(turker.ata@bilgeadam.com

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.